Kakaowiec - szt.

Kakaowiec - szt.

 28,99zł / szt

EKWADOR 

 
28 99

Opis produktu

FreshGo

Kakaowiec

Ziarna kakaowca są bogate w składniki odżywcze, wyprodukowane bez użycia obróbki termicznej i bez dodatków, takich jak cukier, nabiał i polepszacze smaku. Słyną one z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy w surowej formie zawierają nawet 15 razy tyle antyoksydantów, co czarne jagody, 20 razy tyle, co czerwone wino, i 30 razy tyle, co zielona herbata.

Zawartość opakowania: 1 szt.

Kraj pochodzenia: Ekwador

Zdrowie i styl życia

Przeciwutleniacze występujące w ziarnach kakaowca, takie jak antocyjany czy flawonoidy (epikatechiny, katechiny), zmniejszają w organizmie ilość wolnych rodników, które są odpowiedzialne za rozwój nowotworów i chorób układu krążenia. Antyoksydanty nie tylko spowalniają procesy starzenia oraz pozwalają na szybszą regenerację tkanek, ale też pomagają zmniejszyć ilość złego cholesterolu we krwi, wspomagają funkcje serca i naczyń krwionośnych, zapobiegają wylewom i zawałom. Skład minerałów ziarna kakaowca zawierają: magnez, żelazo, potas, cynk, chrom, miedź, selen i mangan, a także witaminę C, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe omega-6. Magnez, który odpowiada za prawidłowe skurcze mięśni, w tym mięśnia sercowego. Obecność składników mineralnych wpływa także korzystnie na pracę układu nerwowego, wspomaga procesy myślowe, koncentrację, redukuje stres i nastroje depresyjne. Kakao jest świetnym substytutem kawy zawiera kofeinę (w mniejszych i zdrowszych ilościach niż kawa) i teobrominę, które stymulują centralny układ nerwowy i ułatwiają dopływ krwi do mózgu poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Kakao jest powszechnie znanym afrodyzjakiem dzięki zawartej w nim fenyloetyloaminie (PEA), której zadaniem jest uwalnianie endorfin (tzw. hormonów szczęścia)

Ziarna kakaowca zawierają dużą ilość substancji odżywczych i mogą być pomocne w zapobieganiu wielu dolegliwościom takim jak: wylewy, zawały, choroby układu krążenia, nowotwory, ciągłe zmęczenie, zły nastrój i depresja, problemy z koncentracją cukrzyca i otyłość,

Producent / dystrybutor

Adres importera: FreshWorld Sp. z o.o., 05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Świerkowa 3a, Bronisze, tel.: 22 337-62-36